Sheshi Wilson, Qendra Olimpia (+355) 69 47 53 407
Sorry, no posts matched your criteria.
Konkursi i bukurise boterore

“Miss Universe” është konkursi televiziv më i rëndësishem ndërkombëtar i bukurisë femërore, mbajtur çdo vit dhe sponsorizuar nga Organizata Miss Universe.

“Miss Universe” qe prej 1952

Kompeticioni u krijua në 1952 nga kompania e veshjeve “Pacific Mills” Kaliforni dhe u bë një ngjarje e përvitshme nga “Kayser-Roth Corporation”. Eshtë një garë vjetore bukurie nderkombëtare që drejtohet nga Organizata e Miss Universe.

Shqiperia pjese qe prej 1992

Që nga viti 2002 Shqiperia ka marrë pjesë në garën e bukurisë në “Miss Universe”. Ndërsa Kosova filloi te kishte përfaqesueset e saj si shtet vetëm në vitin 2008. Shumë vajza të kurorëzuara si Miss Universe Albania kanë njohur sukses global.

Dëshiron të bëhësh një miss ?

Apliko Tani

Apliko për t’u bërë pjesë e konkursit “Miss Universe Albania & Kosova”. Ndiqni ëndrrën tuaj për të arrituar njohje globale dhe një karrierë të gjate. Disa prej bukurosheve shqiptare që kanë arritur të shijojnë famën përtej kufijve pikërisht nga pjesëmarrja e tyre në “Miss Univerese”, janë Angela Martini, Agnesa Vuthaj, Adrola Dushi, Trejsi Sejdini, Marigona Dragusha e shumë të tjera.

Bukuria e trevave shqiptare
Eventi me i madh i bukurise

Prej vitesh Miss Universe Albania & Kosova është eventi më i madh i bukurisë së trevave shqiptare.

Behuni pjese e showbizz
Mundesi karriere nderkombetare

Eventi është një mundësi karriere për të gjitha konkurrentet, ku shumë histori suksesi kanë prekur karrierë ndërkombëtare.

Ploteso endrrat e tua
Bota e spektaklit shume afer

Realizoni enderrat tuaja nepermjet kompeticionit dhe shijoni nje karriere te gjate nderkombetare.

LAJME

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.