Sheshi Wilson, Qendra Olimpia (+355) 69 47 53 407
title image

TOP 10 TRENDET E MODËS QË S’DUHET T’I HUMBISNI 2021

TOP 10 TRENDET E MODËS QË S’DUHET T’I HUMBISNI 2021

Ndërsa ka qenë një vit i qetë për botën e modës, ky sezon ka zbuluar dizajne seriozisht të guximshme dhe me stil. Xhaketa të mëdha dhe të ngarkuara, çanta blu të guximshme dhe maska ​​të shkëlqyera për fytyrën mbizotëruan Javët e Modës gjatë javëve të fundit. Këtë vit, disa nga dekadat më me ndikim kanë luajtur një rol të madh në pamjet e këtij sezoni. Ne po e duam secilin prej tyre, dhe ju mund ta shihni pse. Nga Parisi në Milano, gjeni frymëzim serioz të stilit me tendencat më të mira të modës të pikasura në Javët e Modës Spring-Summer21.

1. Oversized Shoulderpad Boyfriend Jackets

Krijoni një siluetë me vija të gjata dhe luani me format me një xhaketë sportive të dashurit tepër të madh të frymëzuar nga vitet ’80. Me ndihmën e pads supe, kjo veshje e jashtme cinches në bel tuaj dhe zgjat këmbët tuaja. Lëkundni këtë pamje me një palë pantallona të drejtpërdrejta ose pantallona të shkurtra lëkure për një stil ultra-modern – ngjyrat që i përshtaten këtij trendi janë blu pluhur, qymyr dhe neutrale. Ju mund ta vishni lehtë lart ose poshtë për një estetik elegant pa përpjekje.

2. Maskat për fytyrën në ngjyrë të zezë

Kur bëhet fjalë për të mbrojtur veten, ju gjithashtu mund ta bëni atë bukur. Këto maska ​​të zeza për fytyrën e zezë përputhen pothuajse me çdo veshje që vishni dhe ato ofrojnë një mbulim të shkëlqyeshëm për hundën dhe gojën tuaj. Zgjidhni një pëlhurë mëndafshi për frymëmarrje më të lehtë ose zgjidhni diçka me zbukurime nëse ndiheni të zbukuruar. Bukuroshja prapa kësaj fytyre-mbulimi janë mundësitë e pakufishme të stilimit që vijnë së bashku me të. Vishni çdo gjë nga një pallto e kuqe në një llogore për një kostum që bllokon ngjyrat dhe dukeni jashtëzakonisht elegant. Nga një stil fizarmonikë në një formë tradicionale, ka kaq shumë zgjedhje që do t’ju mbajnë të sigurt ju dhe të tjerët.

3. Shamitë e kokës

Duke marrë frymëzim nga vitet 50 dhe 60, kjo tendencë e hijshme e modës po kthehet në një mënyrë të madhe. Shamitë mbrojnë flokët tuaj dhe shtojnë një nuancë përfundimtare në veshjen tuaj pa e tepruar. Zgjidhni nga një dizajn i butë me motive lulesh ose modele të ndërlikuara, ose mbajeni të thjeshtë me ngjyra të theksuara dhe shkronja të shkruara. Kur stiloni këtë aksesor, mund ta mbështillni pëlhurën nën mjekër në një nyjë të lirë, ose ta keni të varur nga pjesa e pasme e kokës – përzieni gjërat duke e mbështjellë rreth qafës ose lëreni të varet nga çanta. Kanalizimi i brendshëm i Grace Kelly nuk ka qenë kurrë më i lehtë me këtë artikull klasik.

4. Sorbet Pastel Tones

Një trend tjetër që ka vazhduar të dominojë këtë vit kanë qenë tonet pastel. Këto ngjyra të frymëzuara nga sherbeti janë opsioni perfekt për verën dhe i përshtaten një larmie të ngjyrave të lëkurës. Zgjidhni nga një kostum kazani në jeshile të ftohtë nenexhik ose një shtresë hendeku me përmasa të mëdha në livando të butë – më mirë akoma, provoji të dy njëkohësisht. Kostumet dhe ndarjet në ngjyrat e buta dhe të buta lartësojnë estetikën tuaj të përgjithshme dhe do të mbeten një nga stilet më elegante për sezonet që vijnë.

5. Çantat e verdha

Këtë sezon çantat e verdha kanë pushtuar pistat dhe rrugët. Ky trend është i thjeshtë për t’u replikuar dhe është i përjetshëm – zgjidhni një tufë të vogël për të nuancuar një veshje ose për të gjetur një ngarkesë mustardë për nevojat tuaja ditore. Ka kaq shumë hije për të zgjedhur që i përshtaten shijes tuaj, dhe ato duken të pabesueshme kur shoqërohen me nuanca të tjera të gjalla ose një ansambël monokromatik. Zgjidhni një çantë dore të strukturuar në qelibar me një ngritje krejt të bardhë, ose një bagazh të shkëlqyeshëm kanarine për një natë jashtë.

6. Palltot e Frymëzuara nga Veshjet Popullore

Shko të gjithë këtë sezon me këto pallto të bukura dhe të ndërlikuara të frymëzuara nga folk. Kur temperatura fillon të bjerë, shtoni disa shtresa qëndisje delikate dhe dantella për ta mbajtur veshjen tuaj të nxehtë. Sixhade e ndërlikuar në secilën pjesë të veshjeve të jashtme duket e mrekullueshme me një ansambël të zi ose kafe njëngjyrëshe, ose zgjidhni atë në një seri ngjyrash të tjera për një zgjedhje të ndritshme dhe interesante. Ky trend është i thjeshtë për t’u stiluar dhe duket fantastik për çdo lloj trupi.

7. Çizme të larta në gjunjë të bardhë

Kthehuni përsëri në vitet ’60 me këtë artikull këpucësh të frymëzuar nga balerinët gogo – çizme të bardha deri në gju. Duke marrë frymëzimin e saj nga Revolucioni Rinor në mes të shekullit, kjo pamje e aprovuar nga Nancy Sinatra është një mënyrë elegante për të ngritur veshjen tuaj. Vishjani me një fustan apo fund të shkurtë me model, një golf dhe një palë getame dizajn të çuditshëm. 

8. Stili i ngjyrës së verdhë dhe të devesë

Mbajeni atë neutral me stilimin e ngjyrës së verdhë dhe të devesë – trendi i marrë nga vitet ’70 ka marrë një ngritje serioze të fytyrës. Përzierja dhe përputhja e këtyre nuancave shton dimensionin dhe thellësinë e ansambleve tuaja, pa marrë parasysh rrobat që preferoni të vishni. Provoni një kostum ose pallto ngjyrë kafe të hapur me një turtlenecë për muajt e freskët ose një bluzë të hijshme dhe pantallona të ndezura deve. Ky kombinim delikat por edhe hije është pamja më e nxehtë për të provuar këtë sezon.

9. Aksesorë Pop Blue

Shtoni një ngjyrosje blu në veshjen tuaj pikturë njëngjyrëshe për të azhurnuar veshjet tuaja të gjera. Bukura e këtij trendi është pakufizueshmëria e opsioneve që mund të provoni gjatë gjithë sezonit – nga një kuletë blu me vezë rosë nga Dior në një kapele elegante kovë Marine Serre, mund t’i provoni të gjitha. Kur stiloni këto sende, zgjidhni të gjitha veshjet e zeza ose gri. Ngjyra e ndritshme do të dallohet në mes të hijeve më të thella. Përzieni dhe përputhni aksesorët tuaj dhe zbuloni një mënyrë të re të preferuar për të tronditur pjesët tuaja kryesore.

10. Çantat

Kur është koha për të bërë një deklaratë, lëreni çantën tuaj të flasë. Këtë sezon, një nga pamjet më të mëdha që kemi parë është fringing në çanta. Lërini xhufkat të varen pranë pëlhurës ose shikojini ato gati sa goditen në dysheme për ndikim maksimal – dizajni mbi krye është i sigurt se do të kthejë disa koka dhe do t’ju mbajë të ndiheni elegant. Zgjidhni nga një skaj lëkure ose qethje – mund ta tundni këtë pjesë në çdo stinë dhe ta bëni atë të funksionojë për pothuajse çdo ngjarje. Për një ndjesi klasike, zgjidhni nuanca të errëta si kafe ose e zezë, por nëse doni të dalloni nga të tjerët, hidhni një hije në hije të theksuara si e kuqja ose jeshilja. Nëse jeni gati të lëkundni stilin tuaj të shkimit, ky është artikulli për tu zgjedhur!